צבעים – מהם צבעים והחשיבות בשימושם בעיצוב פנים ושיפוצים

מהם צבעים?

צבעים הם בעצם תפיסת הראייה שלנו למספר תדירויות או אורכי גל של אור, צבעים הם בעצם כל מה שאנחנו רואים, לכל דבר יש צבע. הצבעים משמשים אותנו לשלל שימושים ומטרות בחיינו ויש להם מאפיינים מיוחדים. כל צבע הוא בעל משמעות פסיכולוגית עמוקה, כל צבע מעורר בנו בני האדם רגשות ותחושות שונות. בכך, הצבעים אחראיים ליצירת אווירה וסגנונות של עיצוב, הן במובן הפיזי בעיצוב פנים של מקומות והן בעיצוב דיגיטלי ועוד… לכל דבר יש צבע, אך צבעים הם משהו שניתן לשנות על ידי ציפויים בצבע אחר, כך שבעצם צבעים הם גם חומר שמאפשר צביעה של אובייקטים אחרים במרחב.

השימוש בצבעים בעבודות שיפוצים

השימוש בצבעים הוא חלק בלתי נפרד מרוב עבודות השיפוצים, רוב האנשים שמחליטים לשפץ את הבית שלהם מחליטים לצבוע את הקירות ולשנות את הצבעים בבית. כמעט כל עבודת שיפוצים כוללת שינוי הצבעים וצביעת קירות, שכן אנשים רבים שעוברים לדירה חדשה ומבצעים שיפוצים, או אנשים שרוצים לרענן את המראה הישן של הדירה, מחליטים לרענן את צבעי הקירות בכדי לחדש את המראה שלהם ולשדרג את האווירה בדירה או בבית. צביעת קירות ניתן לבצע במסגרת שיפוצים על ידי קבלן שיפוצים או שיפוצניק, בנפרד מעבודות שיפוצים על ידי בעל מקצוע הנקרא צבעי או בצורה עצמאית.

השימוש בצבעים לעיצוב פנים

הצבעים הם אלמנט עיצובי משמעותי מאוד מעיצוב פנים של מבנים, חללים, חדרים ובתים. לצבעים חשיבות רבה באווירה הנוצרת בבית והתחושות של האנשים השוהים בחדר או במבנה, לכן חשוב מאוד להשקיע בתכנון, בחירה והתאמתם לאווירה וסגנון העיצוב הרצוי. כך לדוגמה, צבעים חמים יצרו אווירה אינטימית וביתית, מעט כפרית גם בשילוב אלמנטים של עץ, צבעים קרים יצרו אווירה קרירה, מקצועית ומודרנית בעת התאמה מתאימה של שאר החלקים בעיצוב הפנים. כשמדובר בהתאמת צבעים או צביעת הדירה, אין צורך באיש מקצוע, ניתן לבצע את זה לבד לגמרי על ידי שאיבת השראה ממקורות שונים וקריאת מדריכים באינטרנט לצביעת קירות. אנשים רבים רוצים לחסוך זמן ועבודה, וכן מרגישים את הצורך באיש מקצוע לביצוע העיצוב הפנימי והתאמת הצבעים, לשם כך הם משתמשים בצבעי ובמעצבי פנים.