מטבחים ועיצוב פנים- אפשרויות עיצוב מטבחים וסגנונות מטבחים

עיצוב פנים ועיצוב מטבחים

מטבחים מעוצבים הם תחום שהולך וגדל בשנים האחרונות, אנשים רבים מחליטים לעצב את המטבחים שלהם ולשלב אותם בעיצוב הפנים של הבית. עיצוב המטבח הוא שימושי למטרות רבות, הראשונה כמובן לצרכים דקורטיביים ועיצוביים, בכדי ליצור אווירה נעימה במטבח בעת בישול או שימוש במטבח, ובכדי לשלב את המטבח עם סגנון העיצוב של הבית ולגרום למראה יפה של הדירה. המטרה השנייה היא הפונקציונליות, אנשים רבים מחליטים לעצב ולשפץ מטבחים בכדי להתאים אותם מבחינה פרקטית ופונקציונלית למטרות שלהם. כמו לדוגמה הוספת אזורי אחסון לאנשים שיש להם צורך ביותר ארונות או מקומות לאחסון דברי מטבח, הגדלת שטח העבודה, הוספת דלתות לארונות או הסרתן, שינוי המטבח כך שיהיה גבוה או נמוך יותר או הוספת פיצ’רים מיוחדים לשטח עבודה נוסף ועוד..

אפשרויות עיצוב מטבחים

ישנן אפשרויות שונות לעיצוב מטבחים, מבחינה פרקטית, אם יש צורך בשינויים משמעותיים, במקרים רבים מומלץ לקחת איש מקצוע לביצוע העבודה. מבחינה תאורטית, כשמדובר בעיצוב המטבח והמראה שלו, תוכלו לשכור את שירותיו של מעצב פנים מנוסה או לעשות את העיצוב בעצמכם. ברוב החנויות שמוכרים מטבחים, ישנם אפשרויות לרכישת מטבחים מעוצבים מוכנים, כך שכל מה שצריך לעשות הוא לבחור מבין הקטלוג של המטבחים, אפשרות שאנשים רבים מעדיפים.

סגנונות מטבחים

קיימים סגנונות מטבחים רבים, כל סגנון מתאים לעיצוב בית שונה ומשדר אווירה ספציפית. לכל אדם יש טעם שונה וצרכים פרקטיים שונים, לכן פותחו שלל סגנונות ועיצובים של מטבחים שיתאימו לכל מקרה ומצב. הסגנונות הפופולריים ביותר של מטבחים בישראל הם מטבחים כפריים, מטבחים מודרניים ומטבחי וינטג’. מטבחים מודרניים הם בין המבטחים הנפוצים ביותר, זאת מאחר והם משדרים יוקרה וחדשנות שמושכים הרבה אנשים. מטבחים מודרניים מאופיינים בצבעים קרירים (שחור ולבן בעיקר), מראה אלגנטי ואסתטי, עיצוב מינימליסטי ונקי, לא מוקצן. לעומת זאת, מטבחים כפריים הם מטבחים שמאופיינים יותר בצבעים חמים ושילוב אלמנטים של עץ, מטבחים מסוג זה משרתים מטרה שונה לגמרי ומתאימים לאנשים שמעדיפים אווירה חמימה, כפרית וביתית. מטבחי וינטג’ הם מטבחים מעט יותר מגוונים, מטבחים מסוג זה מעוצבים באלמנטים משנות ה50 עד לשנות ה70, מה שיוצר מגוון של מטבחים שיכולים להיחשב כמעוצבים בסגנון וינטג’.